kapelanpolicji.pl
Przejdź do treści

2016-07-15 Święto Policji Bielsko-Biała

Święta i uroczystości


„Słońcem i tarczą jest Pan Bóg".

Ps 84,12

Święto Policji Bielsko-Biała, 15 lipca 2016


Nigdy żaden człowiek nie powinien przyglądać się swym czasom jedynie powierzchownie. Takie patrzenie szczególnie nie przystoi osobom decydującym się stawać na straży ładu i porządku publicznego. Niezależnie jaki rodzaj służby w policji pełnicie, zawsze potrzeba Wam wyostrzonego spojrzenia, bystrości reagowania, adekwatnych do sytuacji decyzji, by uczynić wszystko co w Waszej mocy, aby uchronić, pomóc, wyegzekwować, ścigać, zidentyfikować, odnaleźć, zabezpieczyć. Żadna z dziejowych epok nie była dla Waszej formacji bezproblemowa. Dramat złożonej, wielopłaszczyznowej rzeczywistości naszych dni, dzisiejszej nocy brutalnie nam znów przypomniany (tragedia w Nicei), stanowi zwłaszcza dla Was nie lada wyzwanie.
Dziś chcemy podziękować za Waszą obecność i trud okupiony wielkim wysiłkiem, niejednokrotnie niestety także ofiarami, i powierzyć Waszą służbę Bogu, polecając Was opiece Najwyższego.
Można być doskonale predysponowanym do służby, wysoko wykwalifikowanym, wyposażonym w cechy, które pozwalają wykonywać powierzane zadania jak najrzetelniej. Z perspektywy jednak osób wierzących Boża ochrona jest niezwykle wskazana, byście Wy i Wasi bliscy, mogli na co dzień doświadczać ochrony i wsparcia.
Przytoczony fragment Psalmu opisuje Boga jako słońce i  tarczę, co w moim odczuciu nawiązuje bezpośrednio do policyjnej rzeczywistości dnia powszedniego. Słońce umożliwia nam dostrzec szczegóły, które w mroku lub półmroku byśmy pominęli. O potrzebie posiadania wyostrzonego spojrzenia już wspominałem. Tarcza jest niezbędna podczas niejednej akcji. Zatem niech dobry Bóg nieskąpi Wam swej ochrony, mądrości i wsparcia, byśmy mogli cieszyć się Jego szczególnym darem w  postaci spokoju i pokoju. Szczęść Wam Boże!

bp Adrian Korczago
Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego

Wróć do spisu treści