kapelanpolicji.pl
Przejdź do treści

Wielkanoc 2019

Życzenia
Jest Kościół, w którym w Wielkanocny poranek szczególnego brzmienia nabiera słowo pozdrowienia witających się ludzi. Miejsce zwykłego „dzień dobry” zajmuje zwiastowanie Dobrej Nowiny: „Chrystus Zmartwychwstał – On zmartwychwstał prawdziwie.”
Jakże to piękna rzecz – radosna wieść Pańskiego Zmartwychwstania słowem pozdrowienia,pierwszym słowem spotykających się, czy po prostu mijających się w drodze ludzi; pierwszym słowem o poranku, jakie człowiek słyszy, czy sam wypowiada.
Zwiastowanie Chrystusowego Zwycięstwa na śmiercią i tak samo dzieła pojednania jakie Bóg z nami przez Jezusa Chrystusa, jago śmierć i zmartwychwstanie czyni, staje się udziałem zwykłych ludzi, przechodniów. To jest dobre wskazanie dla nas.
Święta cieszą nasze oczy powstającą do życia przyrodą, nową zielenią, nowym kwieciem. One gromadzą nas razem u wspólnego stołu, albo też w rodzinnym czy przyjacielskim gronie wiodą gdzieś, gdzie chcemy miło spędzić czas. Te święta mają jednak swoją treść: jest nią Jezus, Zmartwychwstały Pan. Ten, który owej pierwszej Wielkanocy, w Jerozolimie, przychodził do swoich uczniów by im oznajmiać: Pokój Wam.
To pozdrowienie Jezus Chrystus kieruje także do nas, abyśmy je usłyszeli w naszym rozdygotanym od niezałatwionych spraw świecie, by ono przedarło się przez nasze myśli, nasze obawy, zakłopotania i wniosło w to wszystko pokój - nowe spojrzenie - nowe życie.
„Chrystus Zmartwychwstał – On zmartwychwstał prawdziwie.” Tej radości życzę
ks. Tadeusz Konik
Wróć do spisu treści